Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

Excimer Laser Wavefront

EXCİMER LASER – WAVEFRONT (KARTAL GÖZÜ)

İnsanlar üzerindeki çalışmaları 1983’te literatüre girmiştir. 193 nm Argon-Flourid’in yüksek enerji yüklü UV radyasyon ışınları etrafındaki diğer dokularda termal hasar meydana oluşturmadan protein ve diğer makromoleküller arasındaki intermoleküler bağları koparmakta, uygulandığı doku ön yüzeyinde mikron seviyesinde çok hassas ve düzgün ablasyon (doku buharlaşması) sağlamaktadır

Yıllardır büyük zorluklarla kullandığımız gözlük  ve kontakt lenslerden güvenli bir şekilde kurtulmak bu yöntemle artık çok kolaydır.

Teknolojinin dünyada geldiği son nokta olan Excimer Laser – wavefront yöntemi ile sadece dakikalar içinde gözlük ve lens kurtulabilirsiniz.  Excimer Laser teknolojisiyle kornea şekli değiştirilerek göz numarasının yok edilmesi de mümkündür.

Ortalama bir iki dakikalık işlemin sonrasın da kornea üzerinde pürüzsüz bir yüzey oluşturulur.

ALLEGRETTO WAVELIGHT Excimer Laser
Lasik yöntemi miyop, hipermetrop ve astigmatın tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır.

Bu yöntem ile korneanın üst katmanlarından bir kapak kaldırarak gözün numarasının tekrar belirlenmesi için kullanılan laserin ortadaki hassas olmayan bölüme uygulanmasıdır. Lasik yöntemi sayesinde istenilen sonuçlara çok rahat ulaşılır. Numaraların tekrar oluşması olasılığı yok denecek kadar azdır.

Gözün iç veya dış bölümlerinden kaynaklanan bazı sebeplerden dolayı gelen ışık demetleri görme noktası üzerine düzgün şekilde düşmez. Aberasyon adı verilen bu sapmalar gözlük veya lensle düzeltilemez. Wavefront (Kartal Gözü) Yöntemin de bu aberasyonlara ait veriler gelişmiş bilgisayarlı ölçüm sistemleriyle saptanır, direkt olarak laser cihazına aktarılır.

Laser cihazı içinde gelişmiştirilmiş özel programlar vasıtasıyla normalden daha iyi görecek bir göz yapısı oluşturmak için kişiye özel bir laser uygulaması uygular. Bu sistemin halkımız arasında KARTAL GÖZÜ olarak adlandırılır.

%d blogcu bunu beğendi: