Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

excimer lazer tedavisi Excimer Lazer tedavisi kimlere uygulanır ? kontakt lens

Excimer Lazer tedavisi kimlere uygulanır ?

Excimer Lazer olabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmış olunması gerekmetedir.Excimer Lazer olacak hastanın gözlük numarasının son 1 yılda yarım numaranın üzerinde artmamış olması gerekmekte.
Aynı zamanda şeker hastalığı, hormonal bir hastalık, cilt hastalığı, romatizmal hastalık olup olmamasına göre değerlendirme yapılır.

Lazer Ameliyatı Öncesi Tetkik Aşaması

Excimer lazer uygunluğu ilk aşamada geçildikten sonra hastanın lazer uygulanacak gözünün katarkt veya glakom olup olmadığı bakılır. Bu tetkik çok önemlidir çünkü lazer ameliyatı olabilmek için bu iki unsurun olmaması gerekiyor.

Tetkiklerde korneanın ön ve arka yüzü, kalınlığı ve hastanın göz kuruluğu değerlendirilir. Hastanın gözünde, kornea tabakasının özelliğiyle yani gözlük numarası açısında nasıl bir tedavi uygulanabileceği belirlenir. Böylece tedavide ne kadar başarılı olunabileceğine karar verilir.

Excimer Lazer Göz İçi Kontakt Lens

Kontakt Lens uygulamasında hastanın 14 dereceye kadar olan Miyop, 6 dereceye kadar Miyop Astigmat, 6 dereceye kadar Hipermetrop ve Hipermetrop Astigmat olan bütün hastalar laser tedavisi olabilir.

Uygulamada gözün iç kısmına yerleştirilen kişiye özel lens sayesinde gözlüklerden kurtulabilir ve günlük yaşantınıza daha net bir bakış ile devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: