Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

göze batan çapak nasıl çıkarılır Göz batan yabancı cisimlere dikkat! goz kazasi

Göz batan yabancı cisimlere dikkat!

Sıklıkla karşılaştığımız acil göz şikayeti, göze batan yabancı cisimler göz içerisine yada kapağına batarak ciddi boyutlara kadar ulaşabişen göz hasarlarına neden olur. Op.Dr.Ali AŞAĞIDAĞ göze batan cisimlere karşı müdahalelerde yapılmaması gerekenleri anlattı.

İnsanların iş hayatında marangoz, demir ustası, kaynakçı vb. meslek grubunda çalışanlarda sıklıkla görülen yabancı cisim batmaları gerekli güvenlik önlemleri alınmadığından ortaya çıkar.

Göz iç kısmına yada göz kapağına batan cam,demir yada tahta parçaları büyüklüğüne göre göze ciddi hasarlar verebilir.Bazı durumlarda ise göze batan cisim farkedilmeye bilinir.Bu zamanla gözde yanmalara, kızarmalara, görmede bulanıklaşmalara neden olur.Sizi göz doktoruna girmeye zorlar.

Göze batan yada kaçan cismi ikinci bir kişi çıplak gözle görmesi çok zordur.İkinci bir kişi tarafından müdahale edilmemesi gerekir.

Göze batan cisim sonrası göz farklı bir cisimle müdahale edilmemeli ve el ile ovuşturulmamalıdır.Göze batan cisim daha derine ilerleyebilir.Görme kaybı riskine yol açabilir.

Bu gibi şikayetlerde vakit kaybetmeden göz doktoruna başvurulmalıdır.Göz doktoru cisimi çıkardıktan sonra 1 haftalık göz merhemi tedavisi ile kişi göz batması yanması gibi şikayetlerinden kurtularak sağlıklı görmeye devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: