Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

göz estetiği nedir? hangi durumlarda uygulanır? Göz Estetiği nedir? Hangi durumlarda uygulanır? goz estetigi

Göz Estetiği nedir? Hangi durumlarda uygulanır?

Göz estetiği; Göz kapak düşüklüğü (Ptosiz) , Göz kapağının iç ve dışa dönmesi (Ektropion / Entropion), Göz yaşı kanal tıkanıklığı (DSR, Blefaroplasti (Yaşa bağlı doku gevşemesi) ve Kapak tümörlerinde uyglanan ve göz biliminde Oküloplasti ve Orbita olarak uygulanan cerrahi uygulamalardır.

Günümüzde en çok yaşa bağlı göz kapağı düşüklüklerinde uygulanan Okülopasti göz kapağının yavaş yavaş aşağı düşmesi ile oluşan torbaların ve yağ dokusunun hastanın görüş açısını kısıtlaması ve olduğundan daha yaşlı bir görünüme getirmesi nedeni ile başvurulan bir cerrahi yöntemdir.

göz estetiği nedir? hangi durumlarda uygulanır? Göz Estetiği nedir? Hangi durumlarda uygulanır? goz estetik2

Üst göz kapağında torbalanması olan göz kapağının düştüğü, kaşın düştüğü ve kaş pozisyonunun düştüğü hastaların hepsine uygulanabilir. Özellikle göz kapağı düşüklüğü estetiklerinde 40 ile 50 yaş grubu insanlarda giderek artmakta ancak daha erken yaşlardada çeşitli anatomik nedenlerden dolayı kapak düşüklüğüne rastlamakayız.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Tekrar Düşme Olurmu?
Okülopasti uygulanan hastalarda göz kapağı tekrar düşmez.Yaşa bağlı olarak gelişebilir.

Göz estetiği Okülopasti uzmanı, göz kapağı anatomisini ve estetik cerrahi ilkelerini bilen doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: