Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

göz enfeksiyonu tedavisi Kış geliyor. Gözde enfeksiyonlara dikkat! Cocuklarda G  z Enfeksiyonlar   K  rm  z   G  z

Kış geliyor. Gözde enfeksiyonlara dikkat!

Kış aylarında grip hastalığına yakalananlar ile birlikte yaygın olarak göz enfeksiyonları görülmektedir. Göz çevresinde kızarıklık, sulanma, yanma, batma ve çapaklanma gibi durumlarda görme kalitesi düşmektedir. Halk arasında “göz enfeksiyonu – göz nezlesi” olarak bilinen, tıbbi olarak ‘konjonktivit’ veya ‘kırmızı göz’ olarak adlandırılan hastalık müdehale edilmediği taktirde iler derecede hasarlar oluşturabilir.

Konjonktivit, gözün ön yüzeyi ile kapakların içi yüzeyini örten ve dışarıdan şeffaf olarak görülen zar yapısındaki dokunun iltihaplanmasına denir. Konjonktivit hastası olan kişiler, belirtiler görüldükten sonraki 7 ile 14 gün arasında hastalığı bulaştırabilir.göz enfeksiyonu tedavisi Kış geliyor. Gözde enfeksiyonlara dikkat! goz alerji 300x200

Kış aylarında gribal enfeksiyonlarla birlikte göz enfeksiyonları da sıkça görülebilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekli. Bu, sıkça karşılaştığımız bir durum. Böyle bir durumla karşılaştığımızda evdeki havlu ortak eşyaları ayırmak şarttır. Ayrıca gözü ovuşturmamaya gayret edilmeli. Gözde kızarıklıkların oluşması halinde mutlaka göz hastalıkları uzmanına başvurulmalıdır.

Konjonktivit doğru zamanda, doğru şekilde tedavi edilmezse, sık sık tekrarlayabilir veya aylarca sürebilir. Daha da önemlisi, gözde kalıcı astigmat gibi hastalıklar oluşturarak görme kalitesini kalıcı olarak düşürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: