Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

Mevsimsel Göz Nezlesine Dikkat! Mevsimsel Göz Nezlesine Dikkat! goz nezlesi

Mevsimsel Göz Nezlesine Dikkat!

Göz nezlesi göz kapaklarında şişkinlik, kızarıklı, sulanma ve kaşınma gibi şikayetler içerebilir.Her bir şikayetin nedeni farklı olabilir.Bakteriyel enfeksiyonlar, viral enfeksiyonlar herhangi bir duruma gösterdiği alerjik reaksiyonlar göz nezlesine neden olabilir.

Göz Nezlesi Tipleri

Alerjik göz nezlesi nedir? : Alerjik tip göz nezlesi sanılanın aksine bulaşıcı değildir. Alerjik tip göz nezlesi kişinin kendi özelliğine bağlı olarak sadece hastanın kendisini rahatsız eder.

 

Enfeksiyonel göz nezlesi nedir? : Bakteriyel ve viral olan göz nezlesi bulaşıcıdır ve temas yolu ya da havada uçuşan damlacıklar ile bulaşır. Bakteriyel ve viral göz nezlesi tipleri okul, ev içi, toplu taşıma araçları, iş yerleri ve kalabalık ortamlardan bulaşabilir. Bakteriyel ve viral tip göz nezlesi özel eşyalardan (makyaj malzemelerinden, gözlüklerden gibi) bulaşabilir.

Mevsimsel Değişiklikler Göz Nezlesini Etkiler Mi?

Göz nezlesi şikayeti çoğunluk ile sonbahar ve ilkbahar mevsimleri geçişlerinde görülen bir hastalıktır. Sonbahar mevsiminde gribal enfeksiyon ile beraber gelebilir.Gözlerde en küçük bir sulanma, kaşıntı ve kızarıklık şikayetinde göz doktorunuza başvurmalısınız.

Göz Nezlesi Nasıl Tedavi Edilir?

Göz nezlesi vakalarında göz doktorunun uygun gördüğü göz damlası ve tabletler ile tedavisi gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: