Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

oküloplastik cerrahi Oküloplastik ile sağlıklı bir yüz okuloplastik gozestetigi

Oküloplastik ile sağlıklı bir yüz

Doğuştan ya da yaşa bağlı oluşan göz kapağı sarkmasına kısa sürede çözüm sunabilen bu cerrahi operasyon acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Yaşlı ve yorgun gösteren göz kapağı düşüklüğü artık yaşam kalitenizi düşürmesin..

Uzman hekimler tarafından yapılabilen bu cerrahi işlemin adı Oküloplastik dir. Oküloplastik cerrahide doğuştan gelen yada zaman içerisinde yaşa bağlı olarakta oluşan göz çevresindeki kasların gevşemesi göz kapağı düşüklüğüne ve çevresinde kırışıklıklara neden olması ile hastanın yüz görünümü değiştirmekte, yaşlı ve yorgun bir görünüme girmesi görülür. Hasta bu şikayetler doğrultusunda göz hekime başvurarak sağlığınız için bir adım atabilirsiniz.

oküloplastik cerrahi Oküloplastik ile sağlıklı bir yüz goz estetik 300x197

Ptozis olarak adlandırılan; yeni doğan bebeklerde ve yetişkinlerde görülen göz kapağı düşüklüğü vakasıdır. Görme alanını olumsuz yönde etkileyen bu rahatsızlıkta göz kapağı kasları tamir edilir ve hasta eski görünüme tekrar kavuşur.

Oküloplastik cerrahisi sayesinde göz kapağı düşüklüğü, yaşa bağlı göz kapağında deformeler, kirpik batması, doğuştan gelen bozukluklara çözüm saylanmaktadır. Aynı zamanda göz çevresinde oluşan kırışıklıklarada botoks uygulanarak daha sağlıklı bir görünüm sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: