Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

yıllık göz muayenesinin önemi Yıllık göz muayenesinin önemi gozmuayene

Yıllık göz muayenesinin önemi

Yılda bir defa yapılan göz muayeneleri gözlerinizi ve genel sağlığını korumak için kolay ve neden vazgeçilmez olduğunu öğrenelim.

Göz hastalıklarındaki genel yanlışlık sorun farkedilmeyene kadar hiç göz muayenesi yaptırmamaktır.Gözlerde oluşan kırılma kusurları yavaş ve hissedilmeyecek derecede ilerler ve geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilir.Görmede bulanıklık veya görme kalitesinde düşme farkedildiğinde kişi göz muayenesi yaptırmaya karar verir.

Her yıl göz muayenesi yaptıran kişilerde gözlerindeki sağlık durumu kontrol altındadır ve her sene yaşanan değişiklikler göz doktoru tarafından kaydedilir. Oluşabilecek herhangi bir sorunda erken teşhis ile hastalık başlamadan bitirilebilir yada ilerlemesi durdurulması için tedavileri gerçekleştirilir.

Göz muayenesi yaptırmayan kişilerde ileri derece astigmat, hipermetrop, miyop, göz tembelliği gibi sık görülen görme kusurları için geç farkedilmeye bağlı olarak tedavisi uzun sürebilir ve hatta hasar alan göz eski haline getirilemeyebilir.

Ayrıca göz vücut sağlığınızdaki değişimlerde de sizi uyarır. Kapsamlı bir göz muayenesi sırasında, göz doktorunuz diyabet, yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı, glokom ve maküler dejenerasyon gibi hastalıkları gözlerinizde tespit edebilir. Bu bilgiler sayesinde oluşmakta olan yada başlamakta olabilecek bir hastalık erkenden tespit edilerek tedavi edilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: