444 1 469 OUR INFO AND APPOINTMENT LINE

LENS EYE SURGERY

Trifocal Lens ( Intraocular Lens )

The trifocal lenses, referred to as smart lenses, are three-focal-point lenses that are implanted inside the eye. Smart lenses are three-focal-point intraocular lenses that provide the possibility to address not only a single focal issue but also multiple focal issues within the eye. With trifocal lenses, reading a book or viewing a distant sign becomes possible without the need for glasses.

Near-sightedness

Intermediate-distance vision impairment

Far-sightedness

Why Trifocal Lens?

Trifocal lenses have three distinct focal points that provide vision for near, intermediate, and far distances. This allows you to focus on objects at different distances more easily and naturally, eliminating the need for single-focus glasses or lenses.

More Natural Visual Experience:

Trifocal lenses can provide an experience closer to the eye's natural focusing mechanism. This can enhance your ability to quickly and effortlessly focus on objects.

Solution with Single Lens:

Since it provides vision for both distant and near distances, you don't need to constantly switch between glasses or different lenses to see objects at different distances. You can enjoy a broad field of vision with just one lens.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanabilir?

Eğer 40 yaşından sonra yakın mesafedeki objeleri net görmekte zorluk çekiyorsanız ve yakın görüşteki bozukluklar sizi günlük aktivitelerinizde sınırlıyorsa, üç odaklı mercekler sizin için bir seçenek olabilir.

 • Presbiyopi (Yaşa Bağlı Yakın Görme Bozukluğu)
 • Miyop veya Hipermetropi ile Presbiyopi Kombine Durumları
 • Aktif Yaşam Tarzına Sahip Bireyler
 • Gözlüksüz Yaşamı Tercih Edenler
 • Lazere Uygun Olmayan Gözler için Uygulanabilir.

Akıllı Lens Avantajları Nelerdir?

Üç odaklı mercekler, yakın mesafede kitap okuma, bilgisayar kullanma ve uzaktaki objeleri gözlemleme gibi günlük aktivitelerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

 • Farklı mesafeler için ayrı gözlüklere ihtiyaç duymazsınız.
 • Günlük aktivitelerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.
 • Estetik açıdan tercih edilebilir. Gözlüksüz yaşamı tercih eden kişiler için ideal bir seçenektir.

EYE Treatments

IPL Lazer
Göz Kuruluğu SURGERY

Hover Box Element

Her yaş kesiminde sıklıkla meydana gelen ve günlük yaşamda kişileri olumsuz yönde etkileyen bir sağlık sorunu olan göz kuruluğu şikayeti gittikçe artmaktadır. Çağımızın getirdiği telefon, bilgisayar ve tablet gibi eşyaların çok fazla kullanılması da göz kuruluğuna neden olmaktadır. IPL “intense pulse light” yoğun ışık tedavisi ile infrared maske tedavisi göz kuruluğu olan hastalarımızda uygulanarak yağ bezleri çok daha iyi çalışır ve sağlıklı gözyaşı salgılanır.

 • Hastaların damlalara olan ihtiyacı azalır,
 • Hastaların belirtilerinde azalma olur,
 • Göz kuruluğu belirtilerinin yanı sıra altta yatan hastalıkta tedavi edilir,
 • Kuru göz hastalığının ilerlemesini yavaşlatır,
 • Göz kapaklarının görünümünde ve kızarıklığında düzelme sağlar.

 

Göz Sağlığı

İhmale

Göz Doktorlarımız

Bursa Göz Merkezi

Genel Göz Muayenesinde Yapılan İşlemler

Göz numarasını ölçmeye yarayan otorefraktometre cihazı ile hastanın gözünde miyop, hipermetrop ve astigmatın var olup olmadığını ölçülür ve en uygun gözlük numaraları tespit edilir.Özellikle çocuk muayenelerinde, gözlerin uyum yapma yeteneğini geçici olarak baskılamak amacıyla gözlere bir damla damlatılır ve otorefraktometre ölçümü bir süre beklendikten sonra yapılır.

Biyomikroskop olmadan göz muayenesinin yapılması mümkün değildir, çünkü göz dokularının büyütülmeden, çıplak gözle incelenmesi mümkün değildir. Özel cihazlar yardımı ile göz kapakları, konjonktiva, sklera, kornea, iris, lens ve retina tabakasının detayları incelenir.

Bilgisayarlı cihazlarla göze temiz hava püskürtülerek göz tansiyonu ölçümü yapılır. Göz tansiyonu ölçümü bazı durumlarda manuel olarak da doktorunuz tarafından ölçülebilir.

İnce detayları görebilme yeteneğimiz, büyükten küçüğe sıralanan harf, sayı ya da şekilleri belli mesafeden okunmasıyla ölçülür. Gözlük muayenesinde göz doktoru gözün önüne çeşitli camlar yerleştirir ve hastaya en iyi, en rahat görüşü sağlayan cam numaralarını tespit eder. Doktor bu muayene sırasında otorefraktometre cihazının ölçümlerinden yararlanır.