444 1 469 BİLGİ VE RANDEVU HATTIMIZ

Akıllı Lens Tedavisi

Akıllı Lens Nedir? (Çok Odaklı Göz İçi Mercek)

Akıllı lens olarak adlandırılan trifokal lensler göz içine takılan üç odaklı lenslerdir. Akıllı lensler, tek bir odak probleminin değil, çoklu odak problemlerinin çözümüne yönelik imkan sunan üç odaklı göz içi lenslerdir. Trifokal Lens sayesinde kitap okurken ya da uzaktaki bir tabelayı okurken gözlük kullanımı ortan kaldırır.

Yakın Mesafe Görme Bozukluğu

Orta Mesafe Görme Bozukluğu

Uzak Mesafe Görme Bozukluğu

Neden Akıllı Lens?

Üç odaklı mercekler, yakın, ara ve uzak mesafelerde görüş sağlayan üç farklı odak noktasına sahiptir. Bu sayede gözlük veya tek odaklı lensler kullanmak yerine, farklı mesafelerdeki objeleri daha kolay ve daha doğal bir şekilde odaklayabilirsiniz.

Daha Doğal Görüş Deneyimi:

Üç odaklı mercekler, gözün doğal odaklama mekanizmasına daha yakın bir deneyim sunabilir. Bu, objeleri hızlıca ve daha az çaba ile odaklama yeteneğinizi artırabilir.

Tek Lens ile Çözüm:

Hem uzak hem de yakın mesafelerde görüş sağladığı için farklı mesafelerdeki objeleri görmek için sürekli olarak gözlük veya farklı lensler değiştirmeniz gerekmez. Tek bir lensle geniş bir görüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanabilir?

Eğer 40 yaşından sonra yakın mesafedeki objeleri net görmekte zorluk çekiyorsanız ve yakın görüşteki bozukluklar sizi günlük aktivitelerinizde sınırlıyorsa, üç odaklı mercekler sizin için bir seçenek olabilir.

 • Presbiyopi (Yaşa Bağlı Yakın Görme Bozukluğu)
 • Miyop veya Hipermetropi ile Presbiyopi Kombine Durumları
 • Aktif Yaşam Tarzına Sahip Bireyler
 • Gözlüksüz Yaşamı Tercih Edenler
 • Lazere Uygun Olmayan Gözler için Uygulanabilir.

Akıllı Lens Avantajları Nelerdir?

Üç odaklı mercekler, yakın mesafede kitap okuma, bilgisayar kullanma ve uzaktaki objeleri gözlemleme gibi günlük aktivitelerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

 • Farklı mesafeler için ayrı gözlüklere ihtiyaç duymazsınız.
 • Günlük aktivitelerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.
 • Estetik açıdan tercih edilebilir. Gözlüksüz yaşamı tercih eden kişiler için ideal bir seçenektir.

Göz Tedavilerimiz

IPL Lazer
Göz Kuruluğu Tedavisi

Hover Box Element

Her yaş kesiminde sıklıkla meydana gelen ve günlük yaşamda kişileri olumsuz yönde etkileyen bir sağlık sorunu olan göz kuruluğu şikayeti gittikçe artmaktadır. Çağımızın getirdiği telefon, bilgisayar ve tablet gibi eşyaların çok fazla kullanılması da göz kuruluğuna neden olmaktadır. IPL “intense pulse light” yoğun ışık tedavisi ile infrared maske tedavisi göz kuruluğu olan hastalarımızda uygulanarak yağ bezleri çok daha iyi çalışır ve sağlıklı gözyaşı salgılanır.

 • Hastaların damlalara olan ihtiyacı azalır,
 • Hastaların belirtilerinde azalma olur,
 • Göz kuruluğu belirtilerinin yanı sıra altta yatan hastalıkta tedavi edilir,
 • Kuru göz hastalığının ilerlemesini yavaşlatır,
 • Göz kapaklarının görünümünde ve kızarıklığında düzelme sağlar.

 

Göz Sağlığı

İhmale

Göz Doktorlarımız

Bursa Göz Merkezi

Genel Göz Muayenesinde Yapılan İşlemler

Göz numarasını ölçmeye yarayan otorefraktometre cihazı ile hastanın gözünde miyop, hipermetrop ve astigmatın var olup olmadığını ölçülür ve en uygun gözlük numaraları tespit edilir.Özellikle çocuk muayenelerinde, gözlerin uyum yapma yeteneğini geçici olarak baskılamak amacıyla gözlere bir damla damlatılır ve otorefraktometre ölçümü bir süre beklendikten sonra yapılır.

Biyomikroskop olmadan göz muayenesinin yapılması mümkün değildir, çünkü göz dokularının büyütülmeden, çıplak gözle incelenmesi mümkün değildir. Özel cihazlar yardımı ile göz kapakları, konjonktiva, sklera, kornea, iris, lens ve retina tabakasının detayları incelenir.

Bilgisayarlı cihazlarla göze temiz hava püskürtülerek göz tansiyonu ölçümü yapılır. Göz tansiyonu ölçümü bazı durumlarda manuel olarak da doktorunuz tarafından ölçülebilir.

İnce detayları görebilme yeteneğimiz, büyükten küçüğe sıralanan harf, sayı ya da şekilleri belli mesafeden okunmasıyla ölçülür. Gözlük muayenesinde göz doktoru gözün önüne çeşitli camlar yerleştirir ve hastaya en iyi, en rahat görüşü sağlayan cam numaralarını tespit eder. Doktor bu muayene sırasında otorefraktometre cihazının ölçümlerinden yararlanır.