Göz Sağlığı

Gözler, insan vücudunun en önemli duyusal organlarından biridir. Dünyayı keşfetmemizi, öğrenmemizi, iletişim kurmamızı ve yaşamın tadını çıkarmamızı sağlarlar. Göz sağlığı, genellikle ihmal edilen bir konudur, ancak aslında hayati bir öneme sahiptir.

Göz kuruluğu ve konjonktivit riski kış aylarında artıyor

Gözler, vücudumuzun en hassas ve önemli organlarından biridir. Ancak, kış aylarıyla birlikte gelen soğuk hava ve diğer çevresel faktörler, göz sağlığımız üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Bu dönemde, göz kuruluğu ve konjonktivit gibi sorunlar daha sık görülebilir. Bu makalede, kış aylarında göz sağlığını koruma ve bu tür sorunlardan kaçınma konularına odaklanacağız. Göz Kuruluğu ve Kış Ayları

Göz için bu hastalık çok sinsi!

Göz içindeki sıvı basıncının, görmeyi sağlayan göz siniri hücrelerine zarar verebilecek düzeyde yükselmesi nedeniyle ortaya çıkan bu hastalık; tedavi edilmediği takdirde total görme kaybına yol açmaktadır.

Glokom Dikişsiz GATT Ameliyat

Glokom Tedavisi GATT Nedir? GATT (Gonioskopi Destekli Transluminal Trabekulotomi), açık açılı glokomların tedavisi için minimal invaziv bir cerrahi tedavidir ve 50 yıldan uzun süredir devam eden bir glokom cerrahisinin (trabekulotomi) bir modifikasyonudur. Trabekütominin açık açılı glokom tedavisi için güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. Dikiş ve KesikOlmadan Ameliyat GATT Ameliyatı nasıl yapılır? GATT ameliyatı prosedürü korneadaki

Uzak ve Yakın Gözlüklerden Kurtulmak Mümkün Mü?

3 odaklı (trifokal) merceklerle astigmat gibi göz bozukluklarından, uzak ve yakın gözlüklerden ve katarakttan aynı anda kurtulmak mümkün. Operasyon sonrası hayata çok hızlı ve net bir şekilde adapte olabilirsiniz.

Göz muayenesi okul başarısını artırıyor!

Artık tatil bittiyor ve okullar açılıyor. Göz sağlığının çocukların okuldaki başarısını doğrudan etkilediğini belirten Çocuk Göz Hastalıkları Uzmanımız Op. Dr. Şeniz HACIBEKİROĞLU, “Miyop, hipermetrop ya da astigmat göz kusuru olan bir çocuk,okulda tahtayı göremeyebilir ve bir süre sonra dersten kopar.

Göz muayenesi hastalıkların teşhisinde önemli!

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali Aşağıdağ, şeker hastalığı ve yüksek tansiyonun görme kaybına neden olabileceğini belirterek göz sağlığında ki değişiklikler pek çok ciddi hastalığa işaret edebileceğini söyledi.

Akıllı Lens Operasyonu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Akıllı lens Yakına ve uzağa her bakışımızda takılan lens esnekliği sayesinde şekil değiştirerek bakılan uzaklığa odaklanmaktadır. Böylece hem uzak hem de yakın görmesi tedavi edilmiş olur.

Oküloplastik ile sağlıklı bir yüz

Doğuştan ya da yaşa bağlı oluşan göz kapağı sarkmasına kısa sürede çözüm sunabilen bu cerrahi operasyon acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Yaşlı ve yorgun gösteren göz kapağı düşüklüğü artık yaşam kalitenizi düşürmesin..

Gripte beklenmedik tehlike!

Soğuk havaların gelmesi ile grip ve soğuk algınlığına yakalanma riski artmaktadır. Vücudun direncini kaybetmesiyle kişiyi yatağa düşürebilen grip ve soğuk algınlığı, gözde kızarıklık, çapaklanma ve batma gibi durumlar ortaya çıkartıyor. Gözde batma, yanma, çapaklanma gibi şikayetlerin geçmemesi durumunda….

Bebeklerde göz sulanması ve çapaklanmaya dikkat!

Bebeğimin gözü çapaklanıyor veya bebeğimin gözleri çok sulanıyor ise eğer dikkat etmeniz gerek. Bu gibi durumların sebebi bebeklerin gözyaşı kanallarındaki tıkanıklık olabilir.