Bursa Göz Merkezi | Göz Hastalıkları ve Cerrahisi

Çalışma Saatleri : Hafta içi - 8:30 / 18:00 Cumartesi 8:30 / 15:00
  İletişim : 444 1 469

göz sulanması ve çapaklanması Bebeklerde göz sulanması ve çapaklanmaya dikkat! bebeklerde g z sulanmas  1

Bebeklerde göz sulanması ve çapaklanmaya dikkat!

Bebeğimin gözü çapaklanıyor veya bebeğimin gözleri çok sulanıyor ise eğer dikkat etmeniz gerek. Bu gibi durumların sebebi bebeklerin gözyaşı kanallarındaki tıkanıklık olabilir.

Bebeğin dünyaya gelmesinden sonra ilk ağlamasında göz yaşı kanalları hemen açılır fakat bazı bebeklerde açılmayabiliyor. Göz yaşının kanalların tıkanmasından dolayı zamanla enfeksiyonlara yol açmaktadır. Erken teşhis ile bu durum kısa süreli tedavi ile düzeltilebilirken geç kalınmış durumlarda göz yaşı kanallarının açılması için cerrahi operasyon gerekmektedir.

Göz ve burun kesişme kısmında kızarmalar ve şişlikler varsa göz doktorunuza başvurmanız gerekir.Zira ilerleyen safhalarda iltihap meydana gelir ve tedavi süreci uzar.

 

2 Yorum
 1. Cevapla
  Dilek yamak

  Bebeğim.9 aylık dogdugundan beri gözü yaşlı ve çapaklanma var iki.gözündeydi simdi sağ gözü sabah uyandığında açamıyor gün içinde hep yaş geliyor masaj çok yaptım birsürü ilaç kullandım fakat geçmedi masaj için bastirdigimda sarı sivi geliyor intihap gibi 1 yaşına kadar açılmazsa ameliyat dedi hangi doktora goturduysem geri dönüş yaparsanız sevinirim

  • Cevapla
   Bursa Göz

   Merhaba Dilek hanım,
   Öncelikle geçmiş olsun. Göz yaşı kanallarında tıkanıklık ve buna bağlı olarak iltihaplanma söz konusu olabilir.
   Bir göz hekimine başvurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: