Akıllı Lens Operasyonu

Üç Odaklı Göz İçi Lensler

Akıllı Lens Nedir?

Akıllı lens olarak adlandırılan trifokal lensler göz içine takılan üç odaklı lenslerdir. Akıllı lensler hastanın ömrü boyunca konforunu attıran Uzak, Yakın ve Orta mesafede gözlük ihtiyacı duymadan net görmesini sağlan premium lenslerdir. Trifokal Lens sayesinde kitap okurken ya da uzaktaki bir tabelayı okurken gözlük kullanımı ortan kaldırır.

 

Dikiş ve Kesik Olmadan Operasyon

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Üç Odaklı Lensler yaygın olarak 40 yaş üstü katarakt tanısı konulan ve göz doktorunun uygun gördüğü hastalarda öncelikli tercih edilen üç odaklı lenslerdir.
Ayrıca 40 yaş üstü hastalarda kataraktı olmayıp uzak ve yakın gözlüklerinden kurtulmak isteyen hastalara da uygulanabilmektedir. Uzak, yakın ve orta mesafede kullandığı gözlükleri artık takmak istemeyen hastalara uygulanan bir göz operasyonudur.

Akıllı Lens Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Akıllı lens operasyonu yaklaşık on dakika süren, genellikle iki seans halinde uygulanan bir operasyondur. Göz doktoru tarafından gözün uyuşturulması, gözdeki doğal lens yerine akıllı lensin yerleştirilmesi şeklinde yapılır. Bir göze uygulandıktan sonra hasta taburcu edilebilir. Aynı gün içerisinde iki göze de akıllı lens tedavisi uygulanmaz.