Wavefront (Kartal Gözü)

Wavefront (Kartal Gözü)

Tedavi yapıldığında tedaviden sonra hasta gözlükle ne kadar görüyorsa yine o kadar görebilmekteydi, daha fazla bir görme artışı sağlanamıyordu.

Yüksek astigmatlı, tembelliğe bağlı görmesi az olan veya düzensiz astigmatı olan göz hastalarında tedavi çok iyi sonuç vermiyor ve fazla görme elde edilemiyordu.
Wavefront (Kartal Gözü) Yönteminin Amerika Gıda ve ilaç Örgütü(FDA) bu tedavinin insan gözü üzerinde rahatlıkla uygulanabileceğine ve mükemmel sonuçlar verebileceğine dair onayı ile bu yöntem kullanılmaya başlanmıştır.

WAVEFRONT CİHAZI GÖZÜN TÜM TABAKALARINI ÖLÇEREK BU BİLGİLERE GÖRE LASER TEDAVİSİNİ YÖNLENDİRMEKTEDİR.

Böylelikle her göze özel tedavi şeması oluşturmakta ve mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Wavefront tedavisi ısmarlama yani kişiye özel şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemin toplumda bilinen adı kartal gözüdür.

Wavefront uygulamasıyla, düzensiz astigmat dahil tüm kusurları mükemmel bir şekilde tedavi edilmektedir. Bu tedaviden sonra hastaların görme dereceleri ciddi artışlar gösternektedir.

Wavefront tedavi yönteminde ise laser uygulamasından sonra hastanın görme derecesi %150 hatta %200 e kadar artabilmektedir. Kartal gibi avcı kuşlarda bulunan bu görme derecesi insanlarda da elde edilebilmektedir. Bu nedenle wavefront tedavisine kartal gözü veya süper görme de denilmektedir.

Wavefront laser tedavisinin başka uygulamaları da vardır. Göz bebekleri yapısal olarak geniş olan bazı hastalarda standart laser tedavisinden sonra gece görüşlerin de problemler oluşmaktadır. Bu hastalar geceleri araba kullanırken, farların etrafında halkalar görmekte ve ışıklardan aşırı rahatsız olmaktadırlar. Wavefront laser tedavisi sayesinde gece görüş problemleri ortadan kalkmaktadır.

Hatta standart laser tedavisi sonrası ortaya çıkan şikayetlerden hastalar yeniden Ismarlama laser tedavisi ile tekrar tedavi edilmektedir.