Göz Hastalıkları

Tıbbi Birimlerimiz

Göz Hastalıkları Bölümümüz’de, göz hastalıkları ve cerrahisinin tüm alt branşlarında, teknolojinin sunduğu en gelişmiş imkânlarla ve her biri alanında uzmanlaşmış önemli doktorlardan oluşan kadromuzla hizmet veriyoruz.

Genel Göz Muayenesi

Otorefraktometre (bilgisayarlı göz ölçümü) ve bilgisayarlı göz tansiyonu ölçümü yapılır. Biyomikroskopik muayene yapılarak gözün dış ve iç katmanları incelenir. Göz dibi muayenesi ile gözün en arkasındaki retina tabakası incelenir ve muayene tamamlanır.

Katarakt Cerrahisi

Katarakt göz merceğinin matlaşması ve şeffaflığını kaybetmesidir. Katarakt en sık yaşa bağlı gelişmekte olup tek tedavisi cerrahidir. Katarakt cerrahisinde en gelişmiş teknik fakoemülsifikasyon yani fako cerrahisidir. Cerrahiden önce ilk işlem göz içine takılacak merceğin numarasının hesaplanmasıdır. Bu ölçüm en son teknoloji IOLMaster cihazı kullanılmaktadır.

Retina Hastalıkları ve Vitrektomi

Tüm retina hastalıklarının tetkik ve tedavisinin yapılabildiği kliniğimizde, retina hastalıkları tetkiklerinde kullanılan fundus anjiyografisi (FFA), optik koherens tomografi (OCT) ve göz ultrasonografi cihazları, diyabete bağlı kanamalar, retina damar tıkanıklıkları ve retinada oluşan yırtıkların tedavisinde kullanılan argon lazer cihazı da bulunmaktadır.

Glokom (Göz Tansiyonu)

Glokom halk arasında göz tansiyonu veya kara su olarak da bilinen ve görme sinirinde hasara yol açarak görme kaybı yapan bir hastalıktır. Merkezimizde  Kliniğimizde glokom hastalığının teşhisi için en son teknolojik pakimetri (kornea kalınlık ölçümü), OCT (sinir lifi incelemesi) ve görme alanı tetkik cihazları bulunmaktadır.

Okuloplastik Cerrahi (Göz Estetiği)

Göz kapağındaki yapısal bozuklukların, göz torbalarının giderilmesi ve göz yaşı kanal tıkanıklığı operasyonları, protez göz ameliyatları da kliniğimizde yapılmaktadır.

Pediyatrit Oftalmoloji ve Şaşılık

Merkezimizde çocuk muayenesinin hem daha kolay hem daha doğru yapılmasını sağlayan PlusOptix cihazı bulunmaktadır. Bu cihaz sayesinde tek bir ölçümle gözün kırılma kusuru ve kayma derecesi ölçülebilir ve aynı zamanda görüntüleme alınabilir. Bu cihazın bir diğer avantajı ise göze damla koymaya gerek kalmadan kırılma kusurunun ölçülebilmesidir.